Okna, dveře

Plastová okna a dveře

Profil GEALAN S 8000 IQ

Šestikomorový systém GEALAN S 8000 IQ je dokladem důsledné orientace firmy GEALAN na aktuální potřeby trhu. 
Profil o šesti komorách,  rám i křídlo,  dosahuje hodnoty U= 1,1 W/m²K bez ocelové výztuhy a U= 1,2 W/m²K s ocelovou výztuhou.Ocelová výztuha s protikorozní úpravou je standardně vkládána do všech profilů, rámů i křídel již od minimálních rozměrů oken. Síla ocelové výztuhy se pohybuje v závislosti na velikosti okna a jeho statickém namáhání od 1,5 mm do 2,0 mm.

 • rám 8003 – 6 komor - zobrazit detail
 • křídlo 8094 rovné – 6 komor - zobrazit detail
 • křídlo 8065 předsazené kulaté – 6 komor - zobrazit detail
 • stavební hloubka 74 mm
 • U= 1,2 W/m²K
 • STANDARD plus, okno s izolačním dvojsklem
 • kvalitní houževnaté vytvrzené PVC
 • odolnost povrchů vůči povětrnostním vlivům
 • systém dorazového těsnění - dvojité celoobvodové přítlačné těsnění stejné pro rám i křídlo
 • těsnění v šedé i černé barvě
 • vnější vzhled nadčasově elegantní

Plastová okna s inovativním systémem

Šestikomorový profil GEALAN S9000

Šestikomorový inovativní systém GEALAN S 9000 s výbornými izolačními a těsnícími vlastnostmi je vhodný pro plastová okna v pasivních domech. Plastová okna PASIV se vyznačují jemným a nadčasovým designem. Okna Pasiv v dodání s izolačním trojsklem. Nový inovativní systém GEALAN S 9000 je kombisystém s konstrukční hloubkou 83 mm. Profil plastových oken sdružuje stejnou měrou vlastnosti a přednosti středového a dorazového těsnění. 
Profil plastového okna PASIV díky kombinaci inovativních detailů dosahuje vynikající hodnoty součinitele prostupu tepla Uw =0,73 W/m2K pro standardní kombinaci rám + křídlo včetně ocelové výztuhy. Díky tomu je plastový profil vhodný i pro plastová okna v nízkoenergetických a pasivních domech.

Výhody plastových oken PASIV

 • úzká pohledová šířka a jemný design
 • profil s 6 komorami v rámu a křídle
 • výborné izolační a těsníci vlastnosti
 • inovativní systém
 • široká škála fóliových dekorů
 • zlepšená statika síky STV, statickému suchému zasklení

Okna se systémem GEALAN S 9000

 • stavební hloubka 83 mm, 6 komor, Uf =0,92 W/m2K
 • 3 těsnící roviny díky flexibilnímu středovému těsnění
 • jedinečná hloubka zapuštění skla 26 mm + těsnění zasklívací polodrážky
 • vhodné pro pasivní domy Uw =0,73 W/m2K se zasklením Ug =0,5 W/m2K

Vchodové dveře plastové

Vchodové dveře nabízíme v libovolném provedení a stylu. Dveře mohou mít libovolnou barvu a tvar. Vchodové dveře je možné navrhnout v jednokřídlém i dvoukřídlém provedení s otevíráním dovnitř nebo ven. Vchodové dveře plastové vyrábíme z profilů systému S 8000 IQ,S 9000. Profil vchodových dveří je vyztužen mohutnou uzavřenou ocelovou výztuhou s protikorozní úpravou, statika a pevnost dveřního křídla je navíc vyztužena pomocí svařitelných spojovačů rohů. Spodní rám plastových dveří je tvořen plochým AL prahem s výškou 20 mm, který vyhovuje umístění jak v novostavbě tak i ve stávajícím objektu.

Dekory plastových oken a dveří

Plastové profily kromě standardní bílé barvy RAL 9016 nabízíme i ve 14 dekorech dřeva a 6 barevných foliích. Dekor dřeva je tvořen akrylátovou fólií RENOLIT. Fólie se vyznačuje snadnou údržbou, dlouhou životností a stálostí vůči povětrnostním vlivům. Okna s dekorem si tak zachovávají všechny dobré vlastnosti moderních plastových oken a současně neztratí nic z dekorativního vzhledu dřeva. Specialitou plastových profilů GEALAN jsou barevné profily. Pomocí unikátní technologie spojení barevného a bílého PVC, tzv. koextruze, nabízíme profily ve 12 acrylcolorových barvách. Barevné profily se vyznačují stálobarevností, zvýšenou odolností vůči povětrnostním vlivům a poskytujeme na ně stejnou prodlouženou záruku jako na standardní bílé profily.

Dřevěná okna a dveře

Materiál a povrchová úprava eurooken

Dřevěná okna jsou vyráběna z lepené třívrstvé lamely, která optimálně vyrovnává přirozené pnutí dřeva a zvyšuje jeho pevnost v tlaku a tahu. Právě třívrstvé složení lamely eliminuje nežádoucí kroucení dřeva a zaručuje tvarovou stálost dřevěného eurookna. Nejčastěji používanou dřevinou k výrobě dřevěného eurookna je domácí smrk, popřípadě borovice, ale prosazují se i exotické dřeviny imitující dub jako např. suptropické meranti. Okenní hranol ze smrku a borovice je standardně dodáván v nastaveném provedení, pohledové krajní lamely jsou nastavovány po zhruba 30 – 50 cm, na přání lze dodat i hranol nenastavený.

 • Smrk - barva nažloutle bílá až načervenale bílá; textura pruhovaná v radiálním řezu, fládrovaná v tangenciálním řezu; dobře opracovatelný; hustota a pevnost kolísá podle části kmene a stanoviště
 • Borovice - bělové dřevo nažloutle nebo načervenale bílé; textura pruhovaná v radiálním řezu, fládrovaná v tangenciálním řezu; dobře opracovatelná.
 • Meranti - bělové dřevo nažloutle šedé, jádrové dřevo bledě růžové až červenohnědé; textura slabě fládrovaná v tangenciálním řezu, hrubě rýžkovaná nebo vlivem střídavé točivosti pruhovaná v radiálním řezu, dobrá opracovatelnost.
 • Dub - jádro světle až tmavě hnědé, běl žlutavé až šedavě bílá, velká zrcátka, fládrová textura, jehličkové paprsky, dobře opracovatelný a mořitelný.
 • Modřín nenastavený

Povrchová úprava dřevěného eurookna

Úprava dřevěných oken je prováděna máčením a opakovaným vysokotlakým stříkáním vodou ředitelných lazur a barev ZOWOSAN firmy Zobel.
Máčecí základ obsahuje mimo jiné přísady proti houbám a plísním zajišťující ochranu dřevěného okna, přísady proti působení UV záření a základní pigmentaci zvoleného odstínu. Vysokotlaké stříkání silnovrstvých lazur a barev zaručuje kvalitní povrchovou úpravu, elastický, trvale pružný povrch odolný účinkům slunečního záření a povětrnostních vlivů, který při správném ošetřování zůstává zachován po desítky let. Lazury, které umožňují vytvářet imitace různých dřevin a nechávají prosvítat přirozenou strukturu dřeva, nabízíme v 10 základních odstínech. Krycí barvy je možné vedle tradiční bílé vybírat i v dalších odstínech dle stupnice RAL. Novinkou v naší nabídce jsou barevné lazury kombinující vzhled a strukturu dřeva s Vámi zvoleným barevným odstínem.

Eurookna s profilem IV 68

Dřevěná eurookna jsou typická svým moderním designem. Profil dřevěného eurookna IV 68 vyniká vysokou pevností. Eurookno je lepeno z dřevěného eurohranolu. Je osazeno izolačním dvojsklem.
Dřevo je tradiční přírodní materiál, který splňuje i ty nejnáročnější stavebně-technické, izolační a estetické požadavky současnosti. Ze všech materiálů používaných pro výrobu dřevěných eurooken má nejnižší součinitel tepelné roztažnosti, vyniká vysokou pevností při relativně nízké hmotnosti a vyznačuje se dobrými tepelně izolačními vlastnostmi a požární odolností. Dřevěná eurookna jsou  materiálem s nezaměnitelnou charakteristikou, který působí příjemným a teplým dojmem a přináší do místností dotek přírody.

Eurookna IV 78 s dvojsklem,trojsklem

Dlouholetá životnost eurooken

Eurookna jsou oblíbená pro svůj tradiční a zároveň moderní vzhled. Profil eurookna IV 78 má velmi dobrou pevností dřevěného profilu. Eurookno IV 78 je lepeno z dřevěného eurohranolu, který je osazen izolačním dvojsklem nebo trojsklem. Je všeobecně známo, že dřevo je tradiční přírodní materiál, který splňuje veškéré náročné stavebně-technické či izolační a estetické požadavky všech dob a proto je s oblibou používáno pro výrobu eurooken. Dřevo má ze všech používaných materiálů pro výrobu eurooken nejnižší součinitel tepelné roztažnosti a zároveň  má vysokou pevnost již nízké hmotnosti. Eurookna se vyznačují dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi a požární odolností. Dřevo je materiál s unikátní charakteristikou jež působí příjemným a teplým dojmem přinášející dotek přírody, skrz oblíbená eurookna. Dlouhodobá životnost eurooken je díky moderním technologických postupům téměř stoletá a zároveň ekologicky šetrná, jež nezatěžuje životní prostředí.

Dřevěná okna THERMO 92 s trojsklem

Vysoká statická pevnost dřevěného okna

Rozšířený profil dřevěného okna THERMO 92 vyniká zvýšenou statickou pevností. Dřevěná okna jsou standardně osazena izolačním trojsklem. Širší drážka umožňuje použití speciálních protihlukových skel. Profil dřevěného okna THERMO 92  je tvořen ze dřeva, které je tradičním přírodním materiál, splňující náročené  stavebně-technické, izolační a estetické požadavky současnosné doby.
Dřevo má ze všech materiálů používaných pro výrobu dřevěných oken nejnižší součinitel tepelné roztažnosti a vyniká vysokou pevností. Dřevěné okno THERMO 92 se vyznačuje kvalitními tepelně izolačními vlastnostmi a dobrou požární odolností. Jedná se o materiál s nezaměnitelnou charakteristikou, působící příjemným a teplým dojmem. Dlouholeté až staleté životnosti dřevěných oken je dosahováno díky použití moderních technologií a samotné ekologické výrobě oken. Rozšířený profil dřevěného okna Thermo 92 mm vyniká zvýšenou statickou pevností a díky osazení izolačním trojsklem výrazně snižuje koeficient tepelného prostupu celého dřevěného okna. Širší drážka zasklení dřevěného okna umožňuje použití speciálních protihlukových skel a výsledné hodnoty zvukového útlumu jsou srovnatelné s plastovými okny.

Okenní izolační sklo

Izolační sklo pro okno

Izolační skla Thermobel,  je jednotný název pro tato izolační dvojskla a trojskla, které jsou vyráběna specializovanou společností AGC s dlouholetou tradicí a zaručenou kvalitou. Bezpečnost a protihluková izolace jsou základními parametry u Izolačních dvojskel a trojskel Thermobel, jež umožňují najít to správné řešení.Thermobel má mnohem nižší riziko rosení, které je mnohem nižší než u vysoce výkonných skel, jež mají hodnoty Ug 1.1 a více.
Izolační sklo může být také bezpečnostní, protihlukové a ornamentní.

 • izolační dvojsklo Ug = 1,1 W/m2K
 • izolační dvojsklo Ug = 1,0 W/m2K
 • izolační trojsklo Ug = 0,7 W/m2K
 • izolační trojsklo Ug = 0,6 W/m2K
 • izolační trojsklo Ug = 0,5 W/m2K

Okenní kování a kliky

Okenní kování Titan AF, jsou kování nejvyšší kvality a designu od společnosti Siegenia, která se speciazizuje na inovace svých výrobků a jejich kvality.
Kování Tititn AF jsou německého původu, který se zaměřuje na precizní a funkční vlastnosti,kterou jsu u výrobků jako okenní kování velikou výhodou, jež přidání spokojent svým klienům.Kvalita zaměřená na funkčnostn a bezpečnost, je žádaným požadavkem našich klientů, kteří chtějí nejen krásná a kvalitní okna, ale také zajisti maximální komfort a bezpečnost.

Doplňky k oknům

Parapety vnitřní, vnější žaluzie sítě proti hmyzu, ..